Sıkça Sorulan Sorular

Montelli Nedir?

Montelli®, çeşitli ev ve ticari iç mekan uygulamalarında kullanılabilen dekoratif bir yüzey malzemesidir. Kompoze bir malzeme olan DuPont™Montelli®, sıkı kalite kontrol standartları altında ve sürekli döküm prosesi ile üretilmektedir.
Plakalar şeklinde sunulan DuPont™Montelli® ile duvar panelleri, kahve masaları, resepsiyon bankoları, mutfak tezgahları, banyo tezgahları ve duş çevresi gibi pek çok uygulamayı gerçekleştirmek mümkündür.
DuPont™Montelli® masif ve tümüyle homojen olduğu için yüzeyi dayanıklı, gözeneksiz, hijyenik ve onarılabilir özelliktedir. Bu performans özellikleri DuPont™Montelli® Basic serisini yoğun kullanım alanları için uygun malzeme kılmaktadır.

Corian nedir? Corian ın avantajları nelerdir? Corian uygulaması nasıl yapılır?

Corian malzemesi 30 yıl kadar önce Dupont tarafından icat edilmiş ve insanlığın hizmetine Dupont sayesinde sunulmuştur. Corian malzemesi 100 ün üzerinde renk desteğine sahip bir malzemedir. Corian, doğal mineraller ( Alimunyum Hidroksit ) ve akriliğin (metil metacrylate ) özel kimyasallar ile birleştirilmesinden oluşturulmuştur. Corian malzemesi 76 x 3680 cm boyutlarında plaka şeklinde üretilir ve bu şekilde satışa sunulur.
Corian malzemesi genellikle ıslak hacimlerde kullanılıyor. Özetle; mutfak, banyo tezgahları, lavobalar, hastaneler, labaratuvarlar, oteller, cafeler, restorantlar ve hastaneler gibi alanlarda en iyi malzeme olarak kullanılır. Çok avantajlı bir ürün olması ve görünüş açısından estetik bir duruşu olması da faydalarından bazılarıdır.


Loading